Murata Electronics North America PLA10AN1030R7R2B
PLA10AN1030R7R2B picture photo
Mfg. Part Number
PLA10AN1030R7R2B
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
COMMON MODE CHOKE 10MH .7A T/H
Datasheet Download
PLA10AN1030R7R2B.pdf
Availability of PLA10AN1030R7R2B
QUANTITY
PLA10AN1030R7R2B Order Process
Ship out your order
Specifications of PLA10AN1030R7R2B
Internal Part NumberEIS-PLA10AN1030R7R2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,260
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesEMIFIL®, PLA10
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance10mH
Current700mA
DC Resistance (DCR)-
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 60°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 0.630" W (18.00mm x 16.00mm)
Height (Max)0.689" (17.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLA10AN1030R7R2B
Related LinksPLA10AN1, PLA10AN1030R7R2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PLA10AN1030R7R2B Details Description
Related parts for PLA10AN1030R7R2B
CARDEDGE 36POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
CAP CER 47PF 1.5KV NP0 1210 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 40W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf