Murata Electronics North America PLA10AS1230R6R2B
PLA10AS1230R6R2B picture photo
Mfg. Part Number
PLA10AS1230R6R2B
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
COMMON MODE CHOKE 12MH .6A T/H
Datasheet Download
PLA10AS1230R6R2B.pdf
Availability of PLA10AS1230R6R2B
QUANTITY
PLA10AS1230R6R2B Order Process
Ship out your order
Specifications of PLA10AS1230R6R2B
Internal Part NumberEIS-PLA10AS1230R6R2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,260
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesEMIFIL®, PLA10
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance12mH
Current600mA
DC Resistance (DCR)-
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 60°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 0.630" W (18.00mm x 16.00mm)
Height (Max)0.689" (17.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLA10AS1230R6R2B
Related LinksPLA10AS1, PLA10AS1230R6R2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PLA10AS1230R6R2B Details Description
Related parts for PLA10AS1230R6R2B
CONN BASE SIDE ENTRY SZB6 PG16 datasheet.pdf
CONTROLLR SENS 24VDC RELAY OUTPT datasheet.pdf
VHDM BP 8 ROW OPEN ASSY 10 COL datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RELAY POWER 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IDC HEADER .100" 20POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 31C S 48" WHT JACKS datasheet.pdf