Murata Electronics North America PLA10AS5521R0R2B
PLA10AS5521R0R2B picture photo
Mfg. Part Number
PLA10AS5521R0R2B
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
COMMON MODE CHOKE 5.5MH 1A T/H
Datasheet Download
PLA10AS5521R0R2B.pdf
Availability of PLA10AS5521R0R2B
QUANTITY
PLA10AS5521R0R2B Order Process
Ship out your order
Specifications of PLA10AS5521R0R2B
Internal Part NumberEIS-PLA10AS5521R0R2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,260
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesEMIFIL®, PLA10
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance5.5mH
Current1A
DC Resistance (DCR)-
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 60°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 0.630" W (18.00mm x 16.00mm)
Height (Max)0.689" (17.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLA10AS5521R0R2B
Related LinksPLA10AS5, PLA10AS5521R0R2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PLA10AS5521R0R2B Details Description
Related parts for PLA10AS5521R0R2B
IC DDR SDRAM 1GBIT 6NS 66TSOP datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 5 Circuit 0.315" (8.00mm) datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 4A TO220-2 datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.7VC R6 datasheet.pdf
RES 0.249 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
XCEDE 2W 6PVH 4COL datasheet.pdf