Panduit PLC2S-S10-M20
PLC2S-S10-M20 picture photo
Mfg. Part Number
PLC2S-S10-M20
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
CLAMP TIE STD #10SCR BK 7.9"
Datasheet Download
PLC2S-S10-M20.pdf
Availability of PLC2S-S10-M20
QUANTITY
PLC2S-S10-M20 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLC2S-S10-M20
Internal Part NumberEIS-PLC2S-S10-M20
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesPAN-TY® PLC
Packaging1000 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking
Bundle Diameter1.84" (46.74mm)
Length0.658' (200.66mm, 7.90")
Width0.190" (4.83mm)
Mounting TypeScrew Mount, Mounting Hole
Tensile Strength50 lbs (22.7 kg)
Features-
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLC2S-S10-M20
Related LinksPLC2S-, PLC2S-S10-M20 Datasheet, Panduit Distributor
PLC2S-S10-M20 Details Description
Related parts for PLC2S-S10-M20
FIXED IND 220UH 570MA 630 MOHM datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 1KX18 64LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW SOD123 datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 98.28VC SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
RES 33 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 4POS PIN datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 9pF 90 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 140V 25A datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V datasheet.pdf