Laird Technologies IAS PLC4510N
PLC4510N picture photo
Mfg. Part Number
PLC4510N
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT YAGI UHF 450-470MHZ 66"
Datasheet Download
PLC4510N.pdf
Availability of PLC4510N
QUANTITY
PLC4510N Order Process
Ship out your order
Specifications of PLC4510N
Internal Part NumberEIS-PLC4510N
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band)460MHz
Frequency Range450MHz ~ 470MHz
Antenna TypeYagi, 10-Element
Number of Bands1
VSWR-
Return Loss-
Gain11.5dBd
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)65.748" (167.00cm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLC4510N
Related LinksPLC4, PLC4510N Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
PLC4510N Details Description
Related parts for PLC4510N
IC BATT PACK SECUR/AUTHEN SC70-5 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 4V 110MA SOT-143 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR DUAL SYNC 16-QFN datasheet.pdf
CONN SHELL FEMALE INSERT M12 datasheet.pdf
OSC MEMS 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN TERMINATOR PLUG F 75OHM datasheet.pdf
CAP ALUM 930UF 450V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 61 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 10.6A 5 MOHM SMD datasheet.pdf