Thomas Research Products PLED96W-274-C0350-HV
PLED96W-274-C0350-HV picture photo
Mfg. Part Number
PLED96W-274-C0350-HV
Brief Description
LED DRIVER 96W 274V 277-480
Datasheet Download
PLED96W-274-C0350-HV.pdf
Availability of PLED96W-274-C0350-HV
QUANTITY
PLED96W-274-C0350-HV Order Process
Ship out your order
Specifications of PLED96W-274-C0350-HV
Internal Part NumberEIS-PLED96W-274-C0350-HV
SeriesPLED96W
TypeConstant Current
TopologyAC DC Converter
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)277VAC
Voltage - Input (Max)480VAC
Voltage - Output92 ~ 274 V
Current - Output (Max)350mA
Power (Watts)96W
Voltage - Isolation-
Dimming-
Operating Temperature-
Efficiency88%
Termination StyleWire Leads
Size / Dimension9.34" L x 2.33" W x 1.47" H (237.3mm x 59.2mm x 37.3mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLED96W-274-C0350-HV
Related LinksPLED96W-27, PLED96W-274-C0350-HV Datasheet, Thomas Research Products Distributor
PLED96W-274-C0350-HV Details Description
Related parts for PLED96W-274-C0350-HV
IC OPAMP DUAL GP 80MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 3.6NH 300MA SMD datasheet.pdf
ENCODER MINI 16CPR 12.7X6MM datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 400MA 700 MOHM datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.395" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 1.15 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf