Nichicon PLF0J681MDO1TD
PLF0J681MDO1TD picture photo
Mfg. Part Number
PLF0J681MDO1TD
Brief Description
CAP POLYMER 680UF 20% 6.3V T/H
Datasheet Download
PLF0J681MDO1TD.pdf
Availability of PLF0J681MDO1TD
QUANTITY
PLF0J681MDO1TD Order Process
Ship out your order
Specifications of PLF0J681MDO1TD
Internal Part NumberEIS-PLF0J681MDO1TD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPolymer Capacitors
Standard Package500
SeriesLF
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
TypePolymer
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current6.3A
Impedance-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLF0J681MDO1TD
Related LinksPLF0J68, PLF0J681MDO1TD Datasheet, Nichicon Distributor
PLF0J681MDO1TD Details Description
Related parts for PLF0J681MDO1TD
DIODE SCHOTTKY 30V 1A DO214AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
HEATSHRINK KIT RFL 1/8" BLK 28PC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC DISK 50KOHM 25C datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
OCEAN SIDE FEED APPLICATOR datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 10ppm 9pF 300 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf