Murata Electronics North America PLH10AS3711R0P2B
PLH10AS3711R0P2B picture photo
Mfg. Part Number
PLH10AS3711R0P2B
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
COMMON MODE CHOKE 370UH 1A T/H
Datasheet Download
PLH10AS3711R0P2B.pdf
Availability of PLH10AS3711R0P2B
QUANTITY
PLH10AS3711R0P2B Order Process
Ship out your order
Specifications of PLH10AS3711R0P2B
Internal Part NumberEIS-PLH10AS3711R0P2B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,260
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesEMIFIL®, PLH10
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance370µH
Current1A
DC Resistance (DCR)-
Impedance-
Operating Temperature-25°C ~ 60°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 0.630" W (18.00mm x 16.00mm)
Height (Max)0.689" (17.50mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLH10AS3711R0P2B
Related LinksPLH10AS3, PLH10AS3711R0P2B Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PLH10AS3711R0P2B Details Description
Related parts for PLH10AS3711R0P2B
Crystal 30.7600kHz 100ppm 11pF 55 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
IC FIXED-GAIN OPAMP TRPL 14TSSOP datasheet.pdf
IC BUFF DVR 16BIT N-INV 48SSOP datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 14POS 5A datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 40V SCREW datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 500MW DO213AB datasheet.pdf