Murata Electronics North America PLM250S20T1M0001
PLM250S20T1M0001 picture photo
Mfg. Part Number
PLM250S20T1M0001
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
PLM250S20T1M0001.pdf
Availability of PLM250S20T1M0001
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PLM250S20T1M0001 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLM250S20T1M0001
Internal Part NumberEIS-PLM250S20T1M0001
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship PLM250S20T1M0001 today.
SeriesPLM250S20
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PLM250S20T1M0001
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPLM250S2, PLM250S20T1M0001 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PLM250S20T1M0001 Details Description
Related parts for PLM250S20T1M0001
RES SMD 11K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC SMA datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 265MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
GDT 800V THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 30MM datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf