| Internal Part Number | EIS-PLST4HS25-TL300 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | ||
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | ||
| Production Status (Lifecycle) | In Production | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 250 | |
| Category | Cables, Wires - Management | |
| Family | Cable Ties and Cable Lacing | |
| Series | PAN-TY® | |
| Packaging | 250 per Pkg | |
| Wire/Cable Tie Type | Standard, Locking | |
| Bundle Diameter | 4.00" (101.60mm) | |
| Length | 1.27' (387.00mm) | |
| Width | 0.300" (7.62mm) | |