Vishay Thin Film PLT0603Z1132LBTS
PLT0603Z1132LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0603Z1132LBTS
Brief Description
RES SMD 11.3K OHM 0.15W 0603
Datasheet Download
PLT0603Z1132LBTS.pdf
Availability of PLT0603Z1132LBTS
QUANTITY
PLT0603Z1132LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0603Z1132LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0603Z1132LBTS
PackagingCut Strip
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT0603Z1132LBTS
Related LinksPLT0603Z, PLT0603Z1132LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT0603Z1132LBTS Details Description
Related parts for PLT0603Z1132LBTS
DIODE ZENER 10V 200MW SOD523 datasheet.pdf
POWER STRIP 9OUT 15'CORD METAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES MO 1/2W 1.8K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 510 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 40K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf
CONN 40POS PLUG W/BOSSES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf