Vishay Thin Film PLT0603Z1982LBTS
PLT0603Z1982LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0603Z1982LBTS
Brief Description
RES SMD 19.8K OHM 0.15W 0603
Datasheet Download
PLT0603Z1982LBTS.pdf
Availability of PLT0603Z1982LBTS
QUANTITY
PLT0603Z1982LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0603Z1982LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0603Z1982LBTS
PackagingCut Strip
Resistance (Ohms)19.8k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT0603Z1982LBTS
Related LinksPLT0603Z, PLT0603Z1982LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT0603Z1982LBTS Details Description
Related parts for PLT0603Z1982LBTS
SWITCH MINI SPST-NO HINGE .187QC datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.8A SMD SOT23-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SW GUARD LOCK 1NC/1NO 24VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
PRESS W/PLUG TERM TOOLING datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL 12POS 20" CBL datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 200VDC AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
40 MODII HDR SRST B/A .100CL datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC 18V 10A datasheet.pdf