Vishay Thin Film PLT0603Z2322LBTS
PLT0603Z2322LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0603Z2322LBTS
Brief Description
RES SMD 23.2K OHM 0.15W 0603
Datasheet Download
PLT0603Z2322LBTS.pdf
Availability of PLT0603Z2322LBTS
QUANTITY
PLT0603Z2322LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0603Z2322LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0603Z2322LBTS
PackagingCut Strip
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT0603Z2322LBTS
Related LinksPLT0603Z, PLT0603Z2322LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT0603Z2322LBTS Details Description
Related parts for PLT0603Z2322LBTS
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
JUMPER-H9991TR/1853VI/H9991TR 8" datasheet.pdf
CTRLR POWER SSR 120V 50A AC OUT datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONN SIM CARD PUSH-PULL R/A SMD datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT TIN 56POS datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf