Vishay Thin Film PLT0603Z2580LBTS
PLT0603Z2580LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0603Z2580LBTS
Brief Description
RES SMD 258 OHM 0.01% 0.15W 0603
Datasheet Download
PLT0603Z2580LBTS.pdf
Availability of PLT0603Z2580LBTS
QUANTITY
PLT0603Z2580LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0603Z2580LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0603Z2580LBTS
PackagingCut Strip
Resistance (Ohms)258
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)