Vishay Thin Film PLT0603Z3322LBTS
PLT0603Z3322LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0603Z3322LBTS
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 0.15W 0603
Datasheet Download
PLT0603Z3322LBTS.pdf
Availability of PLT0603Z3322LBTS
QUANTITY
PLT0603Z3322LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0603Z3322LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0603Z3322LBTS
PackagingCut Strip
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT0603Z3322LBTS
Related LinksPLT0603Z, PLT0603Z3322LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT0603Z3322LBTS Details Description
Related parts for PLT0603Z3322LBTS
CAP CER 10UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
FILTER POWER LINE EMI 1A PNL MT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.5V 24HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 7A 28V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
OSC CMEMS 24.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 6.35"L X 3.21"W datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf