Vishay Thin Film PLT0603Z4171LBTS
PLT0603Z4171LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0603Z4171LBTS
Brief Description
RES SMD 4.17K OHM 0.15W 0603
Datasheet Download
PLT0603Z4171LBTS.pdf
Availability of PLT0603Z4171LBTS
QUANTITY
PLT0603Z4171LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0603Z4171LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0603Z4171LBTS
PackagingCut Strip
Resistance (Ohms)4.17k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT0603Z4171LBTS
Related LinksPLT0603Z, PLT0603Z4171LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT0603Z4171LBTS Details Description
Related parts for PLT0603Z4171LBTS
REG 2.5V 8A 14SIP HORZ SIDE TAB datasheet.pdf
FIXED IND 18MH 46MA 225 OHM SMD datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10UDFN datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY 50W 230V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN 4 WAY SPLICE 18-22 AWG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf