Vishay Thin Film PLT0603Z4421LBTS
PLT0603Z4421LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0603Z4421LBTS
Brief Description
RES SMD 4.42K OHM 0.15W 0603
Datasheet Download
PLT0603Z4421LBTS.pdf
Availability of PLT0603Z4421LBTS
QUANTITY
PLT0603Z4421LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0603Z4421LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0603Z4421LBTS
PackagingCut Strip
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT0603Z4421LBTS
Related LinksPLT0603Z, PLT0603Z4421LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT0603Z4421LBTS Details Description
Related parts for PLT0603Z4421LBTS
IC MCU 8BIT 896B OTP 20SSOP datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 3.4V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
IC OSC SGL TIMER 500KHZ 8-SOIC datasheet.pdf
POT 1M OHM 2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
MICRO 21POS PIN 12" datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
460VAC 100HP 130A IP20 W/ BRK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf