Vishay Thin Film PLT0603Z6570LBTS
PLT0603Z6570LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0603Z6570LBTS
Brief Description
RES SMD 657 OHM 0.01% 0.15W 0603
Datasheet Download
PLT0603Z6570LBTS.pdf
Availability of PLT0603Z6570LBTS
QUANTITY
PLT0603Z6570LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0603Z6570LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0603Z6570LBTS
PackagingCut Strip
Resistance (Ohms)657
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT0603Z6570LBTS
Related LinksPLT0603Z, PLT0603Z6570LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT0603Z6570LBTS Details Description
Related parts for PLT0603Z6570LBTS
IC FLASH 1MBIT 55NS 32TSOP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 150K OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPDT 5A 250V datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
HEAT SHRINK PVC CLEAR .75" datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
FAN 60X25MM 12VDC 1.5W datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf