Vishay Thin Film PLT0603Z7230LBTS
PLT0603Z7230LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0603Z7230LBTS
Brief Description
RES SMD 723 OHM 0.01% 0.15W 0603
Datasheet Download
PLT0603Z7230LBTS.pdf
Availability of PLT0603Z7230LBTS
QUANTITY
PLT0603Z7230LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0603Z7230LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0603Z7230LBTS
PackagingCut Strip
Resistance (Ohms)723
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT0603Z7230LBTS
Related LinksPLT0603Z, PLT0603Z7230LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT0603Z7230LBTS Details Description
Related parts for PLT0603Z7230LBTS
CAP FILM 1UF 20% 760VDC RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CAP CER 8200PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 48V 15V 1A 15W PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf