Vishay Thin Film PLT0603Z7680LBTS
PLT0603Z7680LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0603Z7680LBTS
Brief Description
RES SMD 768 OHM 0.01% 0.15W 0603
Datasheet Download
PLT0603Z7680LBTS.pdf
Availability of PLT0603Z7680LBTS
QUANTITY
PLT0603Z7680LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0603Z7680LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0603Z7680LBTS
PackagingCut Strip
Resistance (Ohms)768
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.15W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Height0.020" (0.51mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT0603Z7680LBTS
Related LinksPLT0603Z, PLT0603Z7680LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT0603Z7680LBTS Details Description
Related parts for PLT0603Z7680LBTS
FIXED IND 330UH 1.8A 580 MOHM datasheet.pdf
IC MIXER 800MHZ-6GHZ DWN SOT363 datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES 619 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FLAT PART DEBURRING BONDED BRUSH datasheet.pdf
CABLE 10COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
METRAL HDR RA PF 5X24 datasheet.pdf
METRAL HDR PF 4RX4M datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
MICRO 9C P 72" YEL JACKS datasheet.pdf