Vishay Thin Film PLT0805Z6650LBTS
PLT0805Z6650LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT0805Z6650LBTS
Brief Description
RES SMD 665 OHM 0.01% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLT0805Z6650LBTS.pdf
Availability of PLT0805Z6650LBTS
QUANTITY
PLT0805Z6650LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT0805Z6650LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT0805Z6650LBTS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT0805Z6650LBTS
Related LinksPLT0805Z, PLT0805Z6650LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT0805Z6650LBTS Details Description
Related parts for PLT0805Z6650LBTS
RES 680 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - ASR24B/AE24M/APR24B datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
AP,STR,SNB,RA datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC TRANS RF 728-2700MHZ PLD1.5W datasheet.pdf
LAMP MAG 3 DIOPTER 115V 36 LEDS datasheet.pdf