Panduit PLT1.5M-M6
PLT1.5M-M6 picture photo
Mfg. Part Number
PLT1.5M-M6
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
CABLE TIE MINI BLUE 5.6"
Datasheet Download
PLT1.5M-M6.pdf
Availability of PLT1.5M-M6
QUANTITY
PLT1.5M-M6 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT1.5M-M6
Internal Part NumberEIS-PLT1.5M-M6
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesPAN-TY® PLT
Packaging1000 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking
Bundle Diameter1.25" (31.75mm)
Length0.467' (142.24mm, 5.60")
Width0.098" (2.50mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Tensile Strength18 lbs (8.2 kg)
Features-
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorBlue
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT1.5M-M6
Related LinksPLT1., PLT1.5M-M6 Datasheet, Panduit Distributor
PLT1.5M-M6 Details Description
Related parts for PLT1.5M-M6
SIDACTOR 4CHP 180V 250A MS013 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 48-SSOP datasheet.pdf
CABLE USB 3.0 A MALE-B MALE 3M datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS SKT datasheet.pdf
3M 5557 TAPE 1.5" X 36YDS datasheet.pdf
Connector Socket 5 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
POLYSWITCH RHE SERIES 0.7A HOLD datasheet.pdf