Vishay Thin Film PLT1206Z3092LBTS
PLT1206Z3092LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT1206Z3092LBTS
Brief Description
RES SMD 30.9KOHM 0.01% 0.4W 1206
Datasheet Download
PLT1206Z3092LBTS.pdf
Availability of PLT1206Z3092LBTS
QUANTITY
PLT1206Z3092LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT1206Z3092LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT1206Z3092LBTS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT1206Z3092LBTS
Related LinksPLT1206Z, PLT1206Z3092LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT1206Z3092LBTS Details Description
Related parts for PLT1206Z3092LBTS
RES 5K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Female Sockets 40 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
1.5 VOLT LR44 BUTTON BATTERY datasheet.pdf
RES 30 OHM 10W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
FERRITE CORE EQ 3.1UH N87 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
0625 PIN-LINE HDR SCRW MACH CONT datasheet.pdf
IMP100S,H,V2P10C,LG,OEW39,5.5 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM LCKD RTR 12VDC datasheet.pdf