Vishay Thin Film PLT1206Z4370LBTS
PLT1206Z4370LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT1206Z4370LBTS
Brief Description
RES SMD 437 OHM 0.01% 0.4W 1206
Datasheet Download
PLT1206Z4370LBTS.pdf
Availability of PLT1206Z4370LBTS
QUANTITY
PLT1206Z4370LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT1206Z4370LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT1206Z4370LBTS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)437
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT1206Z4370LBTS
Related LinksPLT1206Z, PLT1206Z4370LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT1206Z4370LBTS Details Description
Related parts for PLT1206Z4370LBTS
CAP CER 3.6PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 175VWM 344VC 1.5KE datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TAPE GEN PURPOSE VHB 6"X5YD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 4NS 44TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V SMD datasheet.pdf