Vishay Thin Film PLT1206Z4701LBTS
PLT1206Z4701LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT1206Z4701LBTS
Brief Description
RES SMD 4.7K OHM 0.01% 0.4W 1206
Datasheet Download
PLT1206Z4701LBTS.pdf
Availability of PLT1206Z4701LBTS
QUANTITY
PLT1206Z4701LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT1206Z4701LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT1206Z4701LBTS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT1206Z4701LBTS
Related LinksPLT1206Z, PLT1206Z4701LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT1206Z4701LBTS Details Description
Related parts for PLT1206Z4701LBTS
HEX STANDOFF 8-32 ALUMINUM 3/8" datasheet.pdf
IC MCU 4K FLASH 256B 20-DIP datasheet.pdf
IC D/A CONV 14BIT 50MSPS 28-SSOP datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND GRAY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 50K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
OSC MEMS 40.6080MHZ CMOS SMD datasheet.pdf