Vishay Thin Film PLT1206Z9310LBTS
PLT1206Z9310LBTS picture photo
Mfg. Part Number
PLT1206Z9310LBTS
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.01% 0.4W 1206
Datasheet Download
PLT1206Z9310LBTS.pdf
Availability of PLT1206Z9310LBTS
QUANTITY
PLT1206Z9310LBTS Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT1206Z9310LBTS
Internal Part NumberEIS-PLT1206Z9310LBTS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT1206Z9310LBTS
Related LinksPLT1206Z, PLT1206Z9310LBTS Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLT1206Z9310LBTS Details Description
Related parts for PLT1206Z9310LBTS
IC GATE AND 1CH 2-INP 6-XSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 184V 1.2KA DISC 9MM datasheet.pdf
IC PLL CLOCK DRVR 2.5V 28TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 24PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 0.100 SMD GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 560 NF 5% 850VDC RAD datasheet.pdf
HIGH AMP STUD-MOUNT FUSE 60A datasheet.pdf