| Internal Part Number | EIS-PLT2.5I-M20 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | ||
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | ||
| Production Status (Lifecycle) | In Production | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Category | Cables, Wires - Management | |
| Family | Cable Ties and Cable Lacing | |
| Series | PAN-TY® PLT | |
| Packaging | 1000 per Pkg | |
| Wire/Cable Tie Type | Standard, Locking | |
| Bundle Diameter | 2.50" (63.50mm) | |
| Length | 0.808' (246.38mm, 9.70") | |
| Width | 0.145" (3.68mm) | |