| Internal Part Number | EIS-PLT2.5S-M0 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Series | PAN-TY® PLT | |
| Packaging | 1000 per Pkg | |
| Wire/Cable Tie Type | Standard, Locking | |
| Bundle Diameter | 2.50" (63.50mm) | |
| Length | 0.817' (249.02mm, 9.80") | |
| Width | 0.190" (4.83mm) | |