Panduit PLT2M-M10
PLT2M-M10 picture photo
Mfg. Part Number
PLT2M-M10
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
CABLE TIE MINI WHITE 8.0"
Datasheet Download
PLT2M-M10.pdf
Availability of PLT2M-M10
QUANTITY
PLT2M-M10 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLT2M-M10
Internal Part NumberEIS-PLT2M-M10
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesPAN-TY® PLT
Packaging1000 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking
Bundle Diameter2.00" (50.80mm)
Length0.667' (203.20mm, 8.00")
Width0.098" (2.50mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Tensile Strength18 lbs (8.2 kg)
Features-
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorWhite
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLT2M-M10
Related LinksPLT2, PLT2M-M10 Datasheet, Panduit Distributor
PLT2M-M10 Details Description
Related parts for PLT2M-M10
TRIMMER 10K OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
SURGE SUPPRESSOR 7 OUT 7' CORD datasheet.pdf
BOARD CONTROL BRUSHLESS DC MOTOR datasheet.pdf
IC TXRX HOTLINK II QUAD 256LBGA datasheet.pdf
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
FFC/SL TOOL 2-20 CKT W/ TM42 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
LAN XFRM SMD 10/100/1000 POE datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS PNL MNT SKT datasheet.pdf