Vishay Thin Film PLTT0805Z2102QGT5
PLTT0805Z2102QGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z2102QGT5
Brief Description
RES SMD 21K OHM 0.02% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z2102QGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z2102QGT5
QUANTITY
PLTT0805Z2102QGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z2102QGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z2102QGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z2102QGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z2102QGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z2102QGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z2102QGT5
SWITCH PUSH SPST-NC 3A 125V datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 50POS 5A datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE 5 datasheet.pdf
CONDUCTOR BUSHING datasheet.pdf
LP 5.08/90/19 BK datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 20POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
WBAND AMP MOD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf