Vishay Thin Film PLTT0805Z2710AGT5
PLTT0805Z2710AGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z2710AGT5
Brief Description
RES SMD 271 OHM 0.05% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z2710AGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z2710AGT5
QUANTITY
PLTT0805Z2710AGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z2710AGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z2710AGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)271
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z2710AGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z2710AGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z2710AGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z2710AGT5
KIT MASTER DEVELOP 916MHZ SC SRS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 5V DIP SGL datasheet.pdf
LOCKING LATCH KIT,G-SERIES datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.6A SYNC 8SOPWR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS CABLE PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf