Vishay Thin Film PLTT0805Z2770AGT5
PLTT0805Z2770AGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z2770AGT5
Brief Description
RES SMD 277 OHM 0.05% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z2770AGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z2770AGT5
QUANTITY
PLTT0805Z2770AGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z2770AGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z2770AGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)277
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z2770AGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z2770AGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z2770AGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z2770AGT5
CONN PIN COAX FOR M SERIES datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 7.1NS 208PQFP datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 8CH 1MSPS 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR CTLR LINEAR OUTPUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf