Vishay Thin Film PLTT0805Z3090AGT5
PLTT0805Z3090AGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z3090AGT5
Brief Description
RES SMD 309 OHM 0.05% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z3090AGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z3090AGT5
QUANTITY
PLTT0805Z3090AGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z3090AGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z3090AGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z3090AGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z3090AGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z3090AGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z3090AGT5
RES 0.33 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
CONN CABLE GRIP ALUM .875-1.00 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 15K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 240VAC 60VDC datasheet.pdf