Vishay Thin Film PLTT0805Z3360QGT5
PLTT0805Z3360QGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z3360QGT5
Brief Description
RES SMD 336 OHM 0.02% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z3360QGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z3360QGT5
QUANTITY
PLTT0805Z3360QGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z3360QGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z3360QGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)336
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z3360QGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z3360QGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z3360QGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z3360QGT5
VARISTOR 423V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 1.24 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC VCTCXO 12.000MHZ CL SNWV SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 38000UF 20% 10V FLATPCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
LED LUXEON NEU WHITE 4000K 2SMD datasheet.pdf
50 MHz to 6 GHz RF/IF Gain Block IC datasheet.pdf