Vishay Thin Film PLTT0805Z4750QGT5
PLTT0805Z4750QGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z4750QGT5
Brief Description
RES SMD 475 OHM 0.02% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z4750QGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z4750QGT5
QUANTITY
PLTT0805Z4750QGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z4750QGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z4750QGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z4750QGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z4750QGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z4750QGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z4750QGT5
CAP CER 27PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ST78C36A 44PLCC datasheet.pdf
CONN CMC RCPT 28POS 3ROW BROWN datasheet.pdf
5098 APPLIANCE OUTLET 15A 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 150 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf