Vishay Thin Film PLTT0805Z4930AGT5
PLTT0805Z4930AGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z4930AGT5
Brief Description
RES SMD 493 OHM 0.05% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z4930AGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z4930AGT5
QUANTITY
PLTT0805Z4930AGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z4930AGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z4930AGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)493
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z4930AGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z4930AGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z4930AGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z4930AGT5
IC POT/MEM DUAL NV 10K 14-TSSOP datasheet.pdf
IC SNGL/SER 12BIT GP D/A 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN RECPT 60POS R/A 3MM AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 562K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
TEN60 RA PLUG ASSY 6P-25S-8P datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf