Vishay Thin Film PLTT0805Z5230AGT5
PLTT0805Z5230AGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z5230AGT5
Brief Description
RES SMD 523 OHM 0.05% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z5230AGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z5230AGT5
QUANTITY
PLTT0805Z5230AGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z5230AGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z5230AGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z5230AGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z5230AGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z5230AGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z5230AGT5
CAP CER 220PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
TRANS PNP 150V 0.6A SOT-223 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 15VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 75PF 50V R2H 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
IR 28 GASKET FRNTMT NEOPRENE datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
IC REG UMOD 5A 5OUT LDO 121BGA datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
3D STAND FOR DGTL SCOPES/CAMERAS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V THRU HOLE datasheet.pdf