Vishay Thin Film PLTT0805Z6120QGT5
PLTT0805Z6120QGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z6120QGT5
Brief Description
RES SMD 612 OHM 0.02% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z6120QGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z6120QGT5
QUANTITY
PLTT0805Z6120QGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z6120QGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z6120QGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)612
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z6120QGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z6120QGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z6120QGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z6120QGT5
RES SMD 16.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .051M 15POS datasheet.pdf
RES 732K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 78.7K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A 16-DIP datasheet.pdf
START CURRENT RELAY datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 75NS TBGA datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf