Vishay Thin Film PLTT0805Z6190QGT5
PLTT0805Z6190QGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z6190QGT5
Brief Description
RES SMD 619 OHM 0.02% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z6190QGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z6190QGT5
QUANTITY
PLTT0805Z6190QGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z6190QGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z6190QGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z6190QGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z6190QGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z6190QGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z6190QGT5
RES 715 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 705MA 210 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
TRB JACK RFI CAP W/3" SS LNYRD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 5W 0505 datasheet.pdf