Vishay Thin Film PLTT0805Z6260QGT5
PLTT0805Z6260QGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z6260QGT5
Brief Description
RES SMD 626 OHM 0.02% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z6260QGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z6260QGT5
QUANTITY
PLTT0805Z6260QGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z6260QGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z6260QGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)626
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z6260QGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z6260QGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z6260QGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z6260QGT5
IC Z8 ENCORE MCU FLASH 8K 20SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK CARD EDGE 36POS PH BZ datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THERMOELECT ASSY DIRECT AIR 7.4A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 7.5V 320W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf