Vishay Thin Film PLTT0805Z6730QGT5
PLTT0805Z6730QGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z6730QGT5
Brief Description
RES SMD 673 OHM 0.02% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z6730QGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z6730QGT5
QUANTITY
PLTT0805Z6730QGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z6730QGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z6730QGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)673
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z6730QGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z6730QGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z6730QGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z6730QGT5
POT 25K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
IC ADC LP 10-BIT 133KSPS 20-SSOP datasheet.pdf
IC 24BIT STEREO AUD DAC 28-SSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
WIRE STOP datasheet.pdf
CABLE CAT6E 8COND 23AWG 1000' datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 138K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
INSERT FEMALE 16POS+1GND SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf