Vishay Thin Film PLTT0805Z7150QGT5
PLTT0805Z7150QGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z7150QGT5
Brief Description
RES SMD 715 OHM 0.02% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z7150QGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z7150QGT5
QUANTITY
PLTT0805Z7150QGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z7150QGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z7150QGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z7150QGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z7150QGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z7150QGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z7150QGT5
TRIMMER 100K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.28A 33 MOHM TH datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR XR16V598-A 100QFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 7.62MM datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 20% 2910 datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 5S ULF datasheet.pdf
PLAT TYPE 400DEG F datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 14POS SLDR RED datasheet.pdf