Vishay Thin Film PLTT0805Z8250QGT5
PLTT0805Z8250QGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z8250QGT5
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.02% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z8250QGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z8250QGT5
QUANTITY
PLTT0805Z8250QGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z8250QGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z8250QGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z8250QGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z8250QGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z8250QGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z8250QGT5
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V 6A DPAK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.5MM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 500MW TO92-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 8.25 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
2.54MM SRSW SMT HDR W/O CAP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMC datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
MOSFET QUAD SAB 1.70V EE 16SOIC datasheet.pdf
TV 30C MIXED PIN J/N RECP datasheet.pdf
20UF 16V 6.3X17.5 105C AXI datasheet.pdf