Vishay Thin Film PLTT0805Z8560QGT5
PLTT0805Z8560QGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z8560QGT5
Brief Description
RES SMD 856 OHM 0.02% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z8560QGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z8560QGT5
QUANTITY
PLTT0805Z8560QGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z8560QGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z8560QGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)856
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z8560QGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z8560QGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z8560QGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z8560QGT5
JUMPER-H9992TR/1853 BL/X 5" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC DRIVER HALF BRIDGE GATE 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT POLY 68UF 16V 2917 datasheet.pdf
IC LCD SUPPLY 5CHN 40-QFN datasheet.pdf
PANEL INNER STL 10.75X8.88" WHT datasheet.pdf
IC OPAMP LIMITING 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf