Vishay Thin Film PLTT0805Z8870AGT5
PLTT0805Z8870AGT5 picture photo
Mfg. Part Number
PLTT0805Z8870AGT5
Brief Description
RES SMD 887 OHM 0.05% 1/4W 0805
Datasheet Download
PLTT0805Z8870AGT5.pdf
Availability of PLTT0805Z8870AGT5
QUANTITY
PLTT0805Z8870AGT5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLTT0805Z8870AGT5
Internal Part NumberEIS-PLTT0805Z8870AGT5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Corrosive, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 215°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height0.033" (0.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLTT0805Z8870AGT5
Related LinksPLTT0805, PLTT0805Z8870AGT5 Datasheet, Vishay Thin Film Distributor
PLTT0805Z8870AGT5 Details Description
Related parts for PLTT0805Z8870AGT5
BACKSHELL DB15 METALIZED PLASTIC datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ESD HANDLER 6X4-3/4X2-1/4 datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TMDSEVM6424 datasheet.pdf
CAP CER 47UF 25V X7R SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 20V 4USOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP MICA 620PF 1% 300V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 240W datasheet.pdf