| Internal Part Number | EIS-PLWP1.5S-D | |
| Lead Free Status / RoHS Status | ||
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | ||
| Production Status (Lifecycle) | In Production | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 500 | |
| Category | Cables, Wires - Management | |
| Family | Cable Ties and Cable Lacing | |
| Series | PAN-TY® PLWP | |
| Packaging | 500 per Pkg | |
| Wire/Cable Tie Type | Standard, Locking | |
| Bundle Diameter | 1.50" (38.10mm) | |
| Length | 0.567' (172.82mm, 6.80") | |
| Width | 0.190" (4.83mm) | |