Panduit PLWP30SC-D30
PLWP30SC-D30 picture photo
Mfg. Part Number
PLWP30SC-D30
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
TIE CENT WING PUSH MNT HS BK5.8"
Datasheet Download
PLWP30SC-D30.pdf
Availability of PLWP30SC-D30
QUANTITY
PLWP30SC-D30 Order Process
Ship out your order
Specifications of PLWP30SC-D30
Internal Part NumberEIS-PLWP30SC-D30
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesPAN-TY® PLWP
Packaging500 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking
Bundle Diameter1.18" (30.00mm)
Length0.483' (147.32mm, 5.80")
Width0.190" (4.83mm)
Mounting TypePush Mount, Winged Arrowhead
Tensile Strength50 lbs (22.7 kg)
FeaturesHeat Stabilized
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PLWP30SC-D30
Related LinksPLWP30, PLWP30SC-D30 Datasheet, Panduit Distributor
PLWP30SC-D30 Details Description
Related parts for PLWP30SC-D30
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRY 13.77"L X 11.9"W datasheet.pdf
NUT 3/8-32 BR SNZN 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CAP CER 82PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf