| Internal Part Number | EIS-PLY10AS2321R2D2B | |
| Standard Package | 1,200 | |
| Category | Filters | |
| Family | Common Mode Chokes | |
| Series | PLY10 | |
| Packaging | Bulk | |
| Filter Type | Power Line | |
| Number of Lines | 2 | |
| Inductance | 2.3mH | |
| Current | 1.2A | |
| DC Resistance (DCR) | - | |
| Impedance | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 60°C | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.630" W (18.00mm x 16.00mm) | |
| Height (Max) | 0.689" (17.50mm) | |