Murata Electronics North America PLY17BN3721R0A2M
PLY17BN3721R0A2M picture photo
Mfg. Part Number
PLY17BN3721R0A2M
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
PLY17BN3721R0A2M.pdf
Availability of PLY17BN3721R0A2M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PLY17BN3721R0A2M Order Process
Ship out your order
Specifications of PLY17BN3721R0A2M
Internal Part NumberEIS-PLY17BN3721R0A2M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship PLY17BN3721R0A2M today.
SeriesPLY17BN37
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeDIP
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-PLY17BN3721R0A2M
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksPLY17BN3, PLY17BN3721R0A2M Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PLY17BN3721R0A2M Details Description
Related parts for PLY17BN3721R0A2M
CONN HEADER 31PS .100 SGL R/A AU datasheet.pdf
IC ADC 10-BIT SER 87KSPS 20-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 1.2UF 6.3V X7R 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4KHZ RRO 5-HVSOF datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X7R 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 91.4VC P600 datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS INLINE PIN datasheet.pdf
ADPT CBL SAE TO CBL 16AWG 1.83M datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A 6SON datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A SMC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf