Powerex Inc. PM100CLB060
PM100CLB060 picture photo
Mfg. Part Number
PM100CLB060
Manufacturer
Product Category
Power Drivers - Modules
Brief Description
MOD IPM L-SER 6PAC 600V 100A
Datasheet Download
PM100CLB060.pdf
Availability of PM100CLB060
QUANTITY
PM100CLB060 Order Process
Ship out your order
Specifications of PM100CLB060
Internal Part NumberEIS-PM100CLB060
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyPower Drivers - Modules
SeriesIntellimod™
TypeIGBT
Configuration3 Phase
Current100A
Voltage600V
Voltage - Isolation2500VDC
Package / CaseModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PM100CLB060
Related LinksPM100, PM100CLB060 Datasheet, Powerex Inc. Distributor
PM100CLB060 Details Description
Related parts for PM100CLB060
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
14P MTA156 CONN ASSY 18AWG ORA datasheet.pdf
RES SMD 6.49KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
3PHASE REVERSING CONTACTOR datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 630MA 420 MOHM datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
27.94MM X 27.94MM 1=25/PK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 106.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf